Ania Raimann

Ania Raimann

Cześć,

Jestem Ania i tak jakoś mam, że lubię ludzi. Lubię poznawać nowych ludzi, lubię z ludźmi rozmawiać, lubię z ludźmi milczeć i lubię wspierać ludzi w rozwoju.

Ja zawodowo

Tak bardziej konkretnie to od 2012 roku zajmuję się coachingiem, szkoleniami, facylitacją i mentoringiem. Jestem akredytowanym coachem ICF, certyfikowanym facylitatorem i trenerem. Jakiś czas temu stworzyłam Fitowo – projekt, w którym w raz z moim zespołem przez 4 lata wspieraliśmy kobiety w zmianie nawyków na zdrowe podchodząc do tematu zdrowia holistycznie. Wszystko to działo się podczas tygodniowych campów, na moich ukochanych Mazurach. I tam też rozpoczęła się moja przygoda z uważnością i dzieleniem się z innymi tym, co już wiem i doświadczyłam na sobie.

Mam też tak, że lubię wymyślać. A jeszcze bardziej chyba lubię realizować nowe pomysły. Dlatego, jak uczestnicy moich warsztatów zaczęli mówić mi, że mam uspokajający głos i powinnam odstresowywać ludzi, najpierw poczułam, że to nie o mnie. Że to niemożliwe, że ktoś może mnie tak odbierać (nie postrzegałam siebie nigdy dotąd jako spokojną osobę). Ale jak okazało się, że takich obserwacji jest coraz więcej, doszłam do wniosku, że skoro sobie potrafiłam pomóc i teraz żyję ze swoim stresem w przyjaźni (a uwierz mi, nie było tak baardzo długo), to chyba najwyższy czas pomóc też innym.

Blog o uważnym życiu

I tak powstał ten blog, który jest miejscem przede wszystkim dla Ciebie. Abyś mógł/a odnaleźć swój sposób na poradzenie sobie ze stresem, niepokojem, lękami, smutkiem, agresją. Czy jakimikolwiek innymi emocjami, z którymi chcesz nauczyć się lepiej współżyć. To miejsce dla Ciebie na odnalezienie siebie i pobycie ze sobą, wsłuchanie się w siebie, poobserwowanie. To miejsce na odnalezienie wewnętrznego spokoju, wyciszenie pędzących myśli i dotarcie do tego, co dla Ciebie naprawdę ważne.

Sama przeszłam m.in. takie kursy jak:

  • MBCT (program terapii poznawczej opartej na uważności),
  • MBSR pod okiem Dave’a Pottera (program redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności),
  • De-mystifying Mindfulness na Uniwersytecie Leiden. Ucząc się od Chrisa Goto-Jonesa (przy wsparciu profesorów z Oxfordu, czy Stephena Batchelora – autora książek o świeckim buddyzmie),
  • MBLC (życie w oparciu o uważność – program Mindfulness Association),
  • Compassion w Mindfulness Association UK. Ucząc się od Fay Adams i Jacky Seery (kurs współczucia, który jest drugim stopniem wtajemniczenia po MBLC)

I stale swoją wiedzę i praktykę pogłębiam. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego w MA.

Zapraszam Cię więc we wspólną podróż po spokój i szczęście.
Zapraszam Cię do uważnego życia.

Ania Raimann

Współpraca

Jeśli chcesz, żebym poprowadziła warsztat z Mindfulness, radzenia sobie ze stresem, emocjami w Twojej firmie, organizacji lub mieście, bądź prelekcję, to zdarza mi się, że takie rzeczy też robię 😉 Pracuję z grupami i zespołami, ale również indywidualnie. Jeśli potrzebujesz wsparcia indywidualnego, bądź masz inny pomysł na współpracę ze mną, po prostu napisz do mnie na:
ania@medystacja.pl
lub zobacz więcej o mnie i skontaktuj się przez: linkedin.com/in/annaraimann/

Ania Raimann

Praktyk i trener Mindfulness - czyli Medytacji Uważności. Propagatorka zdrowych nawyków i rozwoju. Miłośniczka psów wszelkiej maści. Akredytowany coach, certyfikowany trener i facylitator. Więcej o mnie w zakładce 'o mnie' :)